Звіт про проведений семінар на тему «Фугувальні фрези та інструмент для виготовлення погонажних виробів»


14 червня 2016 року на території нашого підприємства проходив семінар на тему «Фугувальні фрези та інструмент для виготовлення погонажних виробів». Фугувальний клас фрез застосовується для фугування всіх видів деревини, включаючи МДФ та термодошку. Для тестування інструменту та виявлення складних питань було обрано найважчі умови (деревина високої щільності, переклеєний матеріал, граничні швидкості обробки з високим навантаженням).

Було представлено шість варіантів фугувальних фрез, які виготовляють наша компанія. Серед них є абсолютно нова фреза 01.14. Новинка відрізняється конструктивом: ніж зафіксований таким чином, що дозволяє знімати потрібну кількість матеріалу з високою частотою обробки. Це дозволяє використовувати матеріал з неоднорідною завтовшки, при цьому проводити фрезерування за один прохід. Наприклад: підприємство має партію заготовок різної товщини (перепад однієї заготовки становить до 10 мм). Стоїмо перед вибором – провести додаткову операцію, зрозуміло, та понести додаткові витрати, або застосувати фрезу 01.14. Вона дозволить калібрувати заготівлю у потрібний розмір за один прохід. На семінарі було проведено випробування цієї фрези, в описаних нижче умовах.

Заготівлю акації, шириною 150 мм поздовжньо фрезерували зі швидкістю 8 м/хв, знімання матеріалу не більше 5 мм. Після фрезерування, якщо врахувати, що проводилося попередня обробка, фрезою для чорнової обробки поверхня заготовки мала вигляд готового виробу. Наступний експеримент полягав у тому, що обробляючи деревину акації, вже зі зняттям більше 10 мм, подача – 8м/хв ми отримуємо зразок такої ж високої якості. Конструкція фрези влаштована якимось чином, що під кожен ніж є своя кишеня, яка дозволяє знімати необхідну кількість стружки (виштовхувати чи накопичувати) без зупинки роботи.

Далі ми ускладнили завдання. Умови залишилися ті ж, а ось швидкість була збільшена до 24 м/хв. Фреза виконала своє завдання, але поверхня заготовки не була такою ідеальною, як при перших двох випробуваннях. Також демонструвалися фрези, які виготовляють наше підприємство та експлуатуються нашими численними замовниками по всьому світу. Як не дивно, але тут виникає багато питань. Найбільш ефективне застосування тих чи інших фрез за різних умов. Одне з гострих питань – фугування клеєного матеріалу. Складність обробки пов'язана з неправильним застосуванням клеїв для склеювання деревини (неправильний вибір клею або порушення технології). Порушення технології склеювання деревини в подальшій переробці тягне за собою зниження обсягу продукції, що переробляється, в деяких випадках, навіть позапланову заміну ножів.

У таких випадках ми рекомендуємо використовувати фрези 01.13, 13, 01.14. При використанні цих фрез, навіть при критичному зносі деяких ріжучих пластин, ми маємо можливість не робити заміну всіх ріжучих пластин, а використовувати другу ріжучу кромку в пластинах, що затупилися, розгорнувши її (фрези оснащені ножами з 4-х ресурсами). Всі фрези, крім головок серії 50, можуть бути виконані як у сталі 45, так і в дюралі Д16Т, для зниження навантаження на обладнання. Друга частина семінару була присвячена рекомендаціям щодо правильної установки ножів різного класу інструменту, як із сталевими ножами, так і твердосплавними. Усі учасники семінару отримали сертифікати, які дозволяють придбати інструмент на тему семінару зі знижкою в 20%. Надалі наше підприємство планує проводити семінари/зустрічі на різні цікаві для Вас теми. Просимо надсилати питання на цікаві для вас теми, щоб визначити тему наступного семінару або допомогти Вам вирішити проблему.

Контакти:
Mail iberus.max@gmail.com
Тел +38 (095) 280 31 41
+38 (067) 714 40 13
+38 (044) 482 47 61

Технолог: Артем Пінчук+38 (095) 280-31-41 +38 (067) 714-40-13 +38 (044) 482-47-61

Ми в Instagram 

Україна, 04080 м. Київ, вул. Кирилівська, 51-А